Rozpoczęcie stażu w IT Career Starter 2023

Otrzymaliśmy ponad 1,6 tys. aplikacji na staż IT Career Starter 2023!

Od początku marca do połowy maja przyjmowaliśmy aplikacje od kandydatów na wakacyjny staż w IT – Career Starter. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania tak bardzo, że o tydzień skróciliśmy okres przyjmowania CV, a otrzymaliśmy ich rekordowo dużo – ponad 1600. Zatrudnieni stażyści są już po onboardingu i pierwszych szkoleniach. Co działo się w ostatnich tygodniach w ramach Career Starter 2023?

Gdzie promowaliśmy staż IT?

Okres promocji tegorocznego stażu był dla nas bardzo intensywny. Co roku zależy nam na dotarciu do kandydatów na staż IT z Poznania, Warszawy, Wrocławia i Krakowa. Komunikowaliśmy naszą ofertę nie tylko poprzez nasze strony internetowe czy profile w mediach społecznościowych. Wzięliśmy udział w kilku wydarzeniach dla studentów, m.in. w Targach Pracy na Politechnice Poznańskiej, Inżynierskich Targach Pracy na Politechnice Warszawskiej, Targach Pracy na Akademii Górniczo-Hutniczej czy Akademickich Targach Pracy na Politechnice Wrocławskiej. Udział w takich wydarzeniach daje nam możliwość porozmawiania z kandydatami, poznania ich oczekiwań i zaprezentowania oferty stażowej.

Career Starter meetup

Zaprosiliśmy kandydatów do udziału w webinarze Career Starter meetup. Poprowadziła go Marta Krześlak, specjalistka ds. HR, a także Szymon Wielgosz, który brał udział w edycji Career Starter 2021, a obecnie pracuje w IT.integro jako Młodszy konsultant ERP. Wspólnie opowiedzieli o szczegółach procesu rekrutacji, programie stażu, szkoleniach i obowiązkach stażysty IT. Szymon opowiedział także o swoich własnych doświadczeniach ze stażu, a także odpowiedział na wiele pytań od uczestników.

Staż IT Career Starter 2023 rozpoczął się już 3 lipca

3 lipca swój pierwszy dzień w IT.integro spędziło 28 stażystów tegorocznej edycji. Ze względu na taką liczebność część z nich realizuje program szkoleniowy w poznańskiej siedzibie IT.integro, a część w warszawskim oddziale. Od 24 lipca stażyści dołączą do swoich zespołów projektowych w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie, gdzie będą mogli sprawdzić się w nowej roli zawodowej i zdobyć pierwsze doświadczenia w pracy stażysty konsultanta programisty ERP.

Obecnie przechodzą program szkoleń. Zostali wdrożeni w organizację, poznali system ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central, wzięli udział w grach team-buildingowych, a także ukończyli konieczne szkolenia z zasad BHP oraz bezpieczeństwa danych. Mieli już szansę zintegrować się nie tylko w biurze, ale także podczas warsztatów kulinarnych. W ich kalendarium jest także szkolenie z procesów biznesowych, rachunkowości, licencjonowania, a także szkolenie developerskie i warsztaty z autoprezentacji.

Trzymamy kciuki za naszych nowych kolegów i koleżanki. Wspieramy ich i życzymy powodzenia!