Jak przebiega rekrutacja na staż?

#makeIT happen

1.

Przygotuj swoje CV i załącz je do formularza aplikacyjnego

Wypełnij starannie formularz – to pierwsze informacje dla naszego zespołu HR, które ułatwiają nam wybór najbardziej odpowiednich kandydatów.

2.

Zostałeś zaproszony/zaproszona na test?

Świetnie! Czas przeznaczony na jego napisanie to od 1,5 do 2 godzin.

Zakres zadań to:

 • analiza danych,
 • projektowanie struktury danych,
 • kilka zadań z podstaw księgowości,
 • zadanie z języka angielskiego,
 • ale przede wszystkim zadania związane z programowaniem – my przedstawiamy problem i prosimy o zaproponowanie rozwiązania w dowolnym języku programowania.

Nie musisz bardzo dobrze znać wszystkich tych obszarów. Dla nas najważniejsze jest to, czy w tym zakresie posiadasz już jakieś umiejętności i chcesz się dalej rozwijać. Test również pokaże nam, jakie szkolenia będą Ci potrzebne.

3.

Zapraszamy do drugiego etapu

Jeśli test został napisany poprawnie, zapraszamy do drugiego etapu. Podczas tego krótkiego spotkania (15-30 minut) spotkasz się z potencjalnym opiekunem stażu i osobą z Działu HR.

Jak przygotować się do rozmowy?

Program Career Starter 2022 koordynować będzie Marta, Specjalistka ds. HR, oraz Gabriela, Młodsza specjalistka ds. HR. Zostawiły dla Was kilka wskazówek, żebyście mogli bez problemu przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej.  

Marta Krześlak - rekruter dla stażu IT Career Starter

Marta Krześlak

Specjalistka ds. HR

Gabriela Ignasiak - rekruter dla stażu IT Career Starter

Gabriela Ignasiak

Młodszy specjalista ds. HR

Zastanów się, dlaczego chcesz wziąć udział w naszym stażu. Czy coś szczególnie zaciekawiło Cię w naszej ofercie, działalności? Na stronie www.IT.integro.pl znajdziesz wiele przydatnych materiałów, które pomogą Ci zrozumieć, czym się zajmujemy.

W jakim kierunku chcesz się rozwijać? Na jakich umiejętnościach i doświadczeniach zależy Ci najbardziej?

Co wniesiesz do zespołu IT.integro? Które z Twoich cech, umiejętności lub doświadczeń mogą być pomocne podczas stażu? 

Czy w ramach studiów, a może prywatnie, zrealizowałeś/zrealizowałaś jakiś interesujący projekt programistyczny? Opowiedz nam o nim. Każde Twoje doświadczenie jest dla nas wartościowe i pozwoli nam lepiej Cię poznać jako kandydata.

Rozmowa rekrutacyjna odbędzie się zdalnie, poprzez Microsoft Teams. Zadbaj o dobre łącze internetowe oraz o sprawną kamerkę, abyśmy wzajemnie mogli się nie tylko usłyszeć, ale również zobaczyć.

Od kandydatów oczekujemy komunikatywnej znajomości języka angielskiego. Przed rozmową z nami nie zapomnij powtórzyć kluczowych słówek i zwrotów.

Jak wygląda rekrutacja na staż Career Starter?

Jak przygotować się do rekrutacji opowiadają stażyści z edycji programu 2019 i 2020.

Co po stażu?

#makeIT for business

Program stażowy Career Starter to nasz sposób na pozyskanie wartościowych pracowników, którzy przez lata będą współtworzyli zespół IT.integro. Dlatego naszym celem jest przygotowanie Cię do dalszej pracy i sprawdzenie, czy wzajemnie do siebie pasujemy.

Ostatni i najważniejszy etap stażu to zaprezentowanie samodzielnie zrealizowanego projektu przed Zarządem oraz Twoim opiekunem. Jeśli dobrze Ci pójdzie, otrzymasz od nas ofertę pracy.

Jeśli zdecydujesz się na dalszą współpracę z nami po zakończeniu stażu, ale kontynuujesz studia, możesz pracować z nami elastycznie – sam decydujesz, ile czasu możesz spędzić z nami w biurze, przy zachowaniu minimum dwóch dni pracujących w tygodniu.

Obecnie około 40 pełnooetatowych pracowników IT.integro to osoby, które z powodzeniem przeszły przez Career Starter, a przygodę z Microsoft Dynamics NAV rozpoczęły jako stażyści w trakcie jednej z edycji od 2016 roku.

Ścieżka rozwoju Konsultanta ERP – staż w IT to pierwszy krok!

Konsultanci ERP to najliczniejsza grupa pracowników IT.integro. Staż w IT to dopiero pierwszy krok na ścieżce kariery. Przez lata wypracowaliśmy system szkoleń i zdobywania nowych kompetencji przez naszych specjalistów. Pracując w zespole IT.integro, mają oni możliwość rozwoju, zdobywając kolejne szczeble na drodze awansów. 

ścieżka kariery stażysty IT - od stażu w IT do konsultanta ERP
Stażyści rozpoczynają pracę w IT.integro od programu stażowego Career Starter, który jest regularnie realizowany od 2016 roku. Wchodząc w szeregi zespołu projektowego, stażysta ma podstawowe umiejętności w obszarze programowania oraz relacyjnych baz danych. Zdobywa wiedzę oraz doświadczenie z zakresu procesów biznesowych, realizując program szkoleń oraz wykonując pierwsze zadania pod nadzorem przełożonego. Stażysta skończył już studia lub łączy je ze stażem. 

Asystenci, w odróżnieniu od stażystów, nie łączą studiów z pracą, i wykonują obowiązki w pełnym wymiarze godzin. Należy do nich rozwój i zdobywanie doświadczenia poprzez poznawanie systemu ERP, dokumentacji oraz wykonywanie zadań przy wsparciu zespołu i przełożonego. Jego praca opiera się na przyjętej w organizacji metodologii realizacji projektów, np. poprzez uczestniczenie w spotkaniach z klientami.

Na stanowisku asystenta wymagana jest znajomość podstaw programowania, relacyjnych baz danych, funkcjonalności systemu Microsoft Dynamics 365 Business Central, a także umiejętność komunikacji w języku angielskim. Do osiągania kolejnych etapów rozwoju asystent musi wykazać się zaangażowaniem oraz rozwijać zarówno kompetencje miękkie, np. komunikację, jak i kompetencje twarde, które umożliwią mu zwiększanie samodzielności podczas wykonywania zadań.

Na kolejnym etapie ścieżki kariery, Młodszy konsultant Dynamics 365 Business Central z coraz większą samodzielnością wykonuje powierzone mu zadania, przy weryfikacji jego pracy przez przełożonego. Programista posługuje się już językiem programowania AL. oraz wiedzą w obszarze funkcjonalności systemu ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central. Wciąż rozwija się w zakresie rachunkowości i procesów biznesowych, komunikacji oraz programowania i technologii. 

Obejmując stanowisko Konsultanta Dynamics 365 Business Central, programista staje się samodzielnym członkiem zespołu. Wykonuje obowiązki powierzone mu przez przełożonego w ramach realizacji projektów dla klientów. Będąc w bezpośrednim kontakcie z klientem, określa jego wymagania, rozwiązuje problemy, udziela informacji i dostarcza rozwiązania. Bierze udział w realizacji zadań na wszystkich etapach wykonania projektu – od analizy, poprzez przygotowywanie modyfikacji i rozszerzeń, po integrację oraz migrację danych, skończywszy na szkoleniach dla użytkowników końcowych systemu. Dzieli się wiedzą nie tylko podczas szkoleń dla klientów. Do jego obowiązków należy również prowadzenie szkoleń wewnętrznych dla Stażystów, Asystentów oraz Młodszych konsultantów Dynamics 365 Business Central.

Do podstawowych kompetencji Konsultanta Dynamics 365 Business Central należy:

 • biegłe programowanie w języku AL.,
 • znajomość procesów biznesowych i funkcjonalności w systemie ERP,
 • stosowanie metodyki wdrożenia Business Central – Microsoft Sure Step,
 • swobodna komunikacja w języku angielskim,

wiedza branżowa w danej dziedzinie.

Aby zostać Starszym konsultantem Dynamics 365 Business Central, konieczne jest zdobycie doświadczenia i umiejętności w zakresie samodzielnego projektowania rozwiązań oraz zarządzania projektami. Do obowiązków Starszego konsultanta należy nie tylko wykonywanie zadań projektowych, ale także dzielenie się wiedzą i wspieranie innych uczestników projektu.

Kompetencje Starszego konsultanta Dynamics 365 Business Central:

 • rozwiązywanie skomplikowanych problemów,
 • umiejętność kierowania projektem,
 • prowadzenie analiz, tworzenie projektów i programowanie rozwiązań,
 • biegła komunikacja w języku angielskim,
 • stosowanie metodyki wdrożenia Business Central – Microsoft Sure Step,
 • obszerna wiedza w zakresie finansów,
 • znajomość specyfiki i procesów dla wybranej branży,
 • płynna komunikacja z klientem w ramach wymiany informacji, budowania relacji i rozwiązywania problemów,
 • efektywne planowanie harmonogramu i zarządzanie zasobami w ramach projektu.
Na stanowisku Starszego konsultanta – eksperta wymagane jest rozbudowane doświadczenie oraz wiedza w pewnym specjalistycznym obszarze. Posiada on ponadprzeciętne kompetencje, które pozwalają na wykonywanie „specjalnych” zadań – w ramach różnych projektów i zespołów. Ekspert przyjmuje rolę doradcy, dzieląc się swoimi opiniami i doświadczeniem oraz wspierając klientów i zespoły projektowe.

Umiejętność zarządzania projektem i zespołem, a także wyjątkowe doświadczenie w obszarze współpracy z klientami, pozwalają na objęcie stanowiska Starszego konsultanta – kierownika zespołu.

Starszy konsultant – kierownik zespołu jest odpowiedzialny za:

 • prowadzenie projektu,
 • efektywność pracy zespołu,
 • jakość pracy wykonywanej na rzecz klientów,
 • planowanie zadań, rozdzielanie ich w zespole, pilnowanie realizacji harmonogramu,
 • zdobywanie kompetencji przez zespół.

Wejdź na ścieżkę rozwoju Konsultanta ERP i aplikuj na staż w IT Career Starter! 

TOP