staż IT dla programistów IT.integro Career Starter

Career Starter 2021 – podsumowanie

31 sierpnia 2021 dotarliśmy do końca wakacyjnego stażu IT.integro Career Starter. Mimo trwającej pandemii COVID-19, tegoroczną edycję programu udało się przeprowadzić zgodnie ze standardowym – a więc 2-miesięcznym – harmonogramem. Kilkunastu stażystów wyłonionych podczas w pełni zdalnej rekrutacji rozpoczęło swoją przygodę z IT.integro 1 lipca, zaś w ostatnim tygodniu sierpnia czekały na nich końcowe prezentacje, będące zwieńczeniem kilku tygodni pracy. Czas zatem na krótkie podsumowanie!

Career Starter 2021

Rekrutacja nadal zdalna

Podobnie jak w trakcie Career Starter 2020, tak i teraz podjęliśmy decyzję o zrealizowaniu procesu rekrutacyjnego w pełni zdalnej formule. Ze względu na ubiegłoroczne doświadczenia byliśmy przygotowani na taką możliwość i – przede wszystkim – uznaliśmy ją za konieczną w celu zachowania bezpieczeństwa zarówno kandydatów, jak też pracowników naszych biur.

Jak przebieg tegorocznej rekrutacji on-line ocenia Marta Krześlak, nasza Specjalistka ds. HR? „Rekrutacja zdalna przebiegła sprawnie – wręcz usprawniła cały proces, zwłaszcza pisania testów. Mieliśmy obawy, że zdalne spotkania z kandydatami w finalnym etapie nie będą efektywne, jednak obie strony – i my i kandydaci, wiedzieliśmy jak podejść do tematu po ponad roku pracy zdalnej. Dziś, już po zakończeniu stażu, wiemy, że rekrutacja zdalna nie jest nam straszna„.

Nie tylko rekrutacja, ale również spotkania realizowane w ramach rozmaitych targów uniwersyteckich przyjęły w tym roku formę wirtualną. Mieliśmy okazję porozmawiać on-line ze studentami między innymi w ramach targów przeprowadzonych przez Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, a także wziąć udział w gościnnych wykładach przeprowadzonych dla kierunku Informatyka w biznesie na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym. Wszyscy kandydaci mogli też dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji i przebiegu stażu podczas Career Starter meetup – zorganizowanego przez nas spotkania on-line.

Nie tylko wirtualnie

Początkowo byliśmy przygotowani na różne scenariusze realizacji samego stażu – zarówno w formie stacjonarnej, jak i hybrydowej. Ostatecznie 2-miesięczny staż IT udało się przeprowadzić na miejscu. 15 nowych stażystów zawitało do siedziby głównej IT.integro w Poznaniu, gdzie odbył się onboarding oraz 3 tygodnie szkoleń z podstaw procesów biznesowych, fakturowania, autoprezentacji i samego systemu ERP Microsoft Dynamics NAV.

Pandemia spowodowała, że wszyscy staliśmy się bardziej ostrożni, ale z drugiej strony po tak długim czasie – bardzo chcieliśmy zaprosić naszych stażystów do biura. Zadbaliśmy o jak największy komfort i bezpieczeństwo grupy i wszystko się udało. Zespół HR był w stałym kontakcie z uczestnikami stażu i na bieżąco mogliśmy reagować i dbać o bezpieczeństwo wszystkich pracowników” – podsumowuje Marta.

Nie samą pracą człowiek żyje!

Jak wiadomo, IT.integro Career Starter to nie tylko praca, ale też przygoda i możliwość poznania nowych ludzi. Wspólnie ze stażystami mieliśmy okazję zintegrować się w ramach warsztatów kulinarnych w Republice Słonecznej oraz gry miejskiej na poznańskim Starym Mieście. Więcej znajdziecie w naszej galerii wszystkich edycji Career Starter.

Career Starter 2021
Career Starter 2021

Zadania i prezentacje końcowe

Po odbyciu odpowiednich szkoleń, nasi stażyści musieli zmierzyć się z indywidualnymi zadaniami przydzielonymi im przez opiekunów w konkretnych zespołach projektowych. Jak co roku, zwieńczeniem kilku tygodni pracy były natomiast prezentacje, po których wspólnie ze stażystami IT zdecydowaliśmy, czy obie strony chcą kontynuować współpracę. Mimo że jest to prawdopodobnie najbardziej stresujący moment podczas programu, również w tym roku uczestnicy świetnie sobie poradzili, a w szeregach IT.integro pozostało 14 z 15 osób, które rozpoczynały swoją przygodę 1 lipca.

Niebawem kolejna rekrutacja w Poznaniu

Dzięki Career Starter 2021, oddziały IT.integro w 3 różnych miastach Polski udało się po raz kolejny zasilić o grono nowych osób – 7 w Poznaniu, 3 we Wrocławiu, 4 w Warszawie. Młodych i zdolnych głów do pracy jednak nigdy za wiele! Z tego powodu we wrześniu będziemy startowali z kolejną rekrutacją w stolicy Wielkopolski. Więcej informacji niebawem.
Aktualizacja: Zapraszamy do rekrutacji na jesienną edycję Career Starter 2021!