podsumowanie zbiórki charytatywnej sprawniej razem w IT.integro

Podsumowanie akcji charytatywnej #SPRAWNIEJrazem

Pod szyldem IT.integro shareIT stażyści przeprowadzili kolejną zbiórkę charytatywną. W artykule Sukces #akcjaEDUKACJA 2018! możecie przeczytać o zeszłorocznej zbiórce #akcjaEDUKACJA.

Działania stażystów w ramach IT.integro shareIT

Tym razem zbiórka była zorganizowana na rzecz pięciu organizacji charytatywnych działających na rzecz dzieci cierpiących na niepełnosprawności intelektualne oraz fizyczne. Za jej przygotowanie oraz przeprowadzenie odpowiedzialni byli tegoroczni stażyści. Podzieleni na pięć komitetów zajmowali się organizacją zbiórki we wszystkich oddziałach IT.integro, kontaktem z fundacjami oraz przekazaniem zebranych przedmiotów.

Ich celem było zaangażowanie wszystkich pracowników IT.integro do wzięcia udziału w akcji. Była ona promowana przez mailingi oraz plakaty. Podczas warsztatów CSR stażyści IT przygotowali także filmy na temat niepełnosprawności, na które cierpią podopieczni wybranych fundacji.

Plakaty informujące o zbiórce charytatywnej w IT.integro

Podsumowanie w liczbach

  • 5 wspieranych instytucji w 4 miastach
  • 18 stażystów z 5 komitetów
  • ponad 160 uczestników zbiórki
  • 5 filmów promocyjnych i plakatów rozwieszonych w naszych oddziałach
  • prawie 600 zebranych przedmiotów dla 5 organizacji charytatywnych

Organizacje, które wsparliśmy

Fundacja Procuro – Wrocław

Dla dzieci z Fundacji Procuro zebraliśmy materiały plastyczne, które zostaną wykorzystane podczas zajęć kreatywnych. Poprzez wspieranie zainteresowań podopiecznych organizacja ma na celu zwiększenie ich samodzielności.

Fundacja Żurawinka – Poznań

Pod opieką Fundacji Żurawinka są osoby cierpiące na mózgowe porażenie dziecięce. Podczas przekazania zebranych środków czystości oraz kosmetyków stażyści poznali podopiecznych organizacji. Mogli spędzić z nimi trochę czasu i porozmawiać z ich opiekunami.

Stowarzyszenie Koliber – Kraków

Dla dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi zebraliśmy artykuły szkolne, a w szczególności piórniki.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” – Warszawa

Zebrane przybory szkolne oraz gry będą wykorzystywane przez dzieci z Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, które cierpią na m.in. autyzm, choroby serca, porażenie mózgowe, choroby nowotworowe czy dystrofię mięśniową.

Fundacja Potrafię Więcej – Poznań

Dla niewidomych lub niedowidzących dzieci z Fundacji Potrafię Więcej zebraliśmy artykuły higieniczne, papiernicze oraz specjalistyczne zabawki i inne sprzęty, które będą wykorzystywane podczas zajęć rozwojowych.

Podsumowanie zbiórki ze strony stażystów

„Akcja #SPRAWNIEJrazem była niezwykłym doświadczeniem. Pokazaliśmy naszą postawą, że nie jesteśmy obojętni na cudze problemy. Nie tylko uczyliśmy się pracować w zespole, ale mogliśmy pomóc dzieciom w potrzebie. Swoją gotowością do działania zachęcaliśmy też innych pracowników firmy do wzięcia udziału w akcji. Wspólnymi siłami udało nam się wywołać u podopiecznych uśmiech i mam nadzieję, że zebrane przedmioty pomogą im w rozwoju i przydadzą się w codziennym życiu.”

– mówi Magdalena Klińska, tegoroczna stażystka.

„Przeprowadzona przez nas zbiórka w ramach akcji #SPRAWNIEJrazem potwierdziła fakt, że równie ważne, a może ważniejsze, niż otrzymywanie, jest pomaganie innym i dawanie; nie tylko w aspekcie wymiernym, materialnym, ale przede wszystkim – emocjonalnym. Dzięki tej akcji mogliśmy wesprzeć dzieci – dając upominki, daliśmy radość, sami również ją zyskując.
Rzeczywiście hasło „sprawniej razem” się tutaj sprawdziło – dzięki wspólnym działaniom zespołu, osiągnęliśmy to, co zostało założone. Dzieci, będące pod opieką fundacji „Potrafię Więcej”, otrzymały edukacyjne, rozwijające przedmioty, my – poczucie, że wspólnie można zrobić coś pożytecznego oraz satysfakcję, że całą akcję udało nam się z sukcesem przeprowadzić.
Oczywiste jest, że wszelkie działania tego typu wymagają pewnego wysiłku i wkładu pracy, ale jeśli towarzyszy temu poczucie, że czyni się coś dobrego, działania te stają się przyjemnością.”

– tak o swoim udziale w charytatywnej zbiórce mówi Piotr Pinczewski, lider jednej z grup.

Rozwijamy IT.integro shareIT

„Działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu o nazwie IT.integro shareIT realizujemy w firmie już kolejny rok. W tym czasie pomogliśmy wielu instytucjom oraz potrzebującym ludziom. Za każdym razem zbiórki cieszą się dużym zainteresowaniem, a pracownicy hojnie wspierają realizowane aktywności. Nasze akcje przynoszą dużą satysfakcję uczestnikom, efekty naszych działań są wymierne, a wdzięczność beneficjentów ogromna – mówi Daria Widerowska, Marketing & PR Manager, IT.integro. – Jestem pewna, że akcje CSR na stałe zagoszczą w naszej firmie. Już dziś stanowią istotny element strategii. Trudno się temu dziwić, gdyż dają one nie tylko możliwość pomocy potrzebującym, ale także integrują pracowników i zespoły wokół wspólnego celu, a nierzadko także dają okazję do kreatywnego spędzenia czasu” – podsumowuje.

Daria Widerowska, Marketing & PR Manager