Dlaczego staż w IT.integro? Podsumowanie spotkań ze studentami podczas Targów Pracy

W ostatnich tygodniach zespół IT.integro Career Starter odwiedził Targi Pracy organizowane przez Politechnikę Warszawską i Poznańską. Bezpośrednie spotkania ze studentami oraz absolwentami zaowocowały inspirującymi rozmowami, spostrzeżeniami oraz licznymi aplikacjami do programu stażowego Career Starter.

Czego oczekują studenci?

Targi Pracy są miejscem, w którym studenci oraz przedstawiciele firm mogą swobodnie porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach. Młodzi ludzie najczęściej pytają o możliwości rozwoju w przedsiębiorstwie, ścieżkę kariery, wymagania pracodawców, ale również o warunki pracy, relacje między pracownikami a pracodawcą.

Większość naszych działań rekrutacyjnych i employer brandingowych odbywa się dziś w internecie. To tam jest gros kandydatów, którzy nie rozstając się ze smartfonami, czytają ogłoszenia, aplikują i odpowiadają na zaproszenia do rozmów online. Targi są więc wyjątkową okazją do kontaktu osobistego, rozmów, nawiązania relacji – mówi Agata Landzwójczak, HR Business Partner, IT.integro – Kandydaci zwracają uwagę nie tylko na treść ogłoszeń, warunki formalne, ale też to, jak się zachowujemy, jaka panuje atmosfera w naszym zespole, nie tylko co, ale też jak mówimy o pracy – dodaje.

Dlaczego studenci wybierają program stażowy Career Starter?

Studenci aplikując do programu stażowego Career Starter chcą się rozwijać. Pogłębiać swoją wiedzę z zakresu systemów ERP, zdobywać przydatne umiejętności. Chcą nauczyć się nowych rzeczy, których nie poznają na studiach.

Bartłomiej z Warszawy, student Automatyki i Robotyki chce poznać zasady funkcjonowania firmy IT wdrażającej system ERP oraz zdobyć teoretyczną i praktyczną wiedzę, którą będzie mógł wykorzystać w dalszej współpracy.

Natalia z Poznania, studentka Informatyki i Ekonometrii chciałaby połączyć swoją umiejętność modelowania z pracą z systemami ERP, a Aleksandra z Warszawy, studentka Zarządzania i Inżynierii Produkcji chciałaby posiąść szerszą wiedzę w zakresie programowania, gdyż wiąże swoją przyszłość z branżą technologiczną oraz interesują ją nowe aplikacje.

Rozwój w kierunku nowych technologii oraz chmury obliczeniowej jest często podkreślany przez studentów.

Chciałbym zdobywać nowe doświadczenie i wzbogacać swoją wiedzę programistyczną. Moim celem jest ciągły rozwój, tworzenie nowych projektów, poznawanie nowych technologii i narzędzi do programowania. To zadanie, które stawiam sobie w trakcie stażu – mówi Łukasz z Wieliczki, absolwent Informatyki.

Chciałbym rozwijać się w kierunku programowania od strony backend’u. Chciałbym poznać zasady programowania aplikacji w chmurze. Jestem na pierwszym semestrze studiów informatycznych a mogę pochwalić się już podstawami programowania w języku Java, pisanie zapytań SQL, znajomością paradygmatów programowania obiektowego i wielu innych ciekawych aspektów branży IT – mówi Łukasz z Wrocławia, student Informatyki.

Podsumowanie Targów na Politechnice Poznańskiej i Warszawskiej

Zespół IT.integro po raz kolejny uczestniczył w Targach Pracy w Warszawie i Poznaniu. To istotne wydarzenia, na których warto być. To możliwość rozmów ze studentami oraz absolwentami, w luźnej, pozabiurowej atmosferze. Także w tym roku oba eventy stały się platformą wymiany poglądów, interesujących rozmów, w trakcie których nie zabrakło humoru.

Targi na Politechnice Poznańskiej są dla nas ważnym wydarzeniem, ponieważ to tu, w Poznaniu, mamy swoją siedzibę i zatrudniamy ponad 90 osób. Od lat przyjmujemy na staż studentów Informatyki z Politechniki, którzy na III roku studiów poznają Microsoft Dynamics NAV podczas zajęć z informatyzacji przedsiębiorstw. Część uczestników Targów przychodzi więc do nas świetnie zorientowana czym się zajmujemy i ze swoim zdaniem na temat systemu – mówi Agata Landzwójczak.

Na Politechnice Warszawskiej pojawiliśmy się po raz drugi. Te Targi, organizowane w spektakularnym gmachu głównym, dają nam okazję do porozmawiania ze studentami tak różnych kierunków, jak Informatyka, Automatyka i Robotyka, Elektrotechnika czy wreszcie Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Na tym ostatnim  – systemy ERP są poznawane w ramach przedmiotu informatyzacja przedsiębiorstw. Dla pozostałych studentów spotkanie z nami na Targach to często pierwszy kontakt z systemami ERP. Podchodzą niepewnie do stoiska i mówią „to chyba nic dla nas”, ale po krótkiej wymianie zdań często okazuje się, że wręcz przeciwnie – podsumowuje.

O programie IT.integro Career Starter

IT.integro jest organizatorem programu stażowego o nazwie Career Starter. Został on stworzony z myślą o studentach i absolwentach Informatyki, Ekonometrii oraz kierunków pokrewnych. Zapalonych programistach, entuzjastach, dla których IT to pasja i życiowa misja.

Staż w IT pozwoli jego uczestnikom postawić pierwsze kroki w IT, rozwinąć talenty i umiejętności. Natchnie studentów inspiracjami, a opiekunowie przekaż bezcenną wiedzę oraz wartościowe wskazówki z obszarów programowania, systemów ERP oraz procesów biznesowych.

Career Starter tworzy idealne warunki wzrostu, umożliwia rozwinąć skrzydła, poznać innych studentów, pełnych pozytywnej energii, chęci nauki i gotowych na wyzwania.

Stażyści będą pracować w zespołach projektowych pod czujnym okiem opiekuna, który wdroży ich w pracę grupy, da możliwość realizacji zarówno wspólnych, jak i indywidualnych zadań. Podczas programu stażowego stażyści – programiści IT poznają pracę konsultantów Microsoft Dynamics NAV, którzy łączą w sobie umiejętności Programisty, wiedzę Project Managera, sprawność Analityka oraz Trenera z elementami QA i BI.