Zakończenie stażu Career Starter 2019 w IT.integro

Zakończyliśmy IT.integro Career Starter 2019

W tegorocznej edycji programu stażowego Career Starter 2019 udział wzięło 17 stażystów. Zostali oni wybrani z grona aż 800 kandydatów! Wśród aplikujących przeważali studenci kierunków informatycznych oraz technicznych, takich jak informatyka, mechatronika czy automatyka i budowa maszyn.

Była to już kolejna edycja IT.integro Career Starter – przeczytaj, jak przebiegał Career Starter 2018 i Career Starter 2017.

Co działo się podczas stażu?

Trzy tygodnie szkoleń rozpoczęły się wraz z pierwszym dniem lipca. W tym czasie stażyści wzięli udział w grze biznesowej, szkoleniach z rachunkowości i procesów w przedsiębiorstwach, warsztatów ze sztuki prezentacji. Mieli okazję też nauczyć się programowania w językach C/AL i AL, które w codziennej pracy wykorzystują wszyscy nasi konsultanci. Po opanowaniu pakietu wiedzy teoretycznej nadszedł czas na zastosowanie jej w praktyce. W ciągu 4 kolejnych tygodni stażyści wypełniali nowe obowiązki w zespołach, do których zostali przypisani.

Najważniejszym zadaniem stażystów było natomiast wykonanie indywidualnych projektów i ich zaprezentowanie przed Zarządem oraz przełożonym. Wszyscy przyłożyli się do realizacji tego zadania i z sukcesem zakończyli wakacyjny staż IT dla programistów. Co więcej, zostaną z nami na dłużej i nadal będą rozwijać się w IT.integro.

Integracje podczas Career Starter 2019

I tym razem dział HR nas nie zawiódł i zadbał o integracje dla zespołu. Stażyści mieli okazję wziąć udział w grze miejskiej, podczas której odkrywali tajemnice Starego Browaru. Dobrze bawili się również na warsztatach kulinarnych w Republice Słonecznej, a także na firmowym turnieju w FIFĘ.

Dzięki integracjom udało im się nie tylko dobrze spędzić czas, ale też poznać siebie nawzajem i stworzyć zgrany zespół. W czasie pracy znali już swoje słabe i mocne strony, mogli na siebie liczyć i sprawnie wykonywać zadania grupowe i indywidualne.

Zbiórka charytatywna #SPRAWNIEJrazem IT.integro shareIT

Do zadań stażystów należało także zorganizowanie zbiórki charytatywnej we wszystkich oddziałach firmy IT.integro. Był to kolejny projekt w ramach IT.integro shareIT, a o jego przebiegu można napisaliśmy w artykule Podsumowanie akcji charytatywnej #SPRAWNIEJrazem.

Podsumowanie Career Starter 2019

O swoich doświadczeniach zdobytych podczas stażu opowiedziała nam Jagoda Piechocka – „Program stażowy Career Starter w IT.integro był dla mnie niezapomnianym doświadczeniem! Pozytywnie wspominam szkolenia w Poznaniu, na których zdobyłam mnóstwo nowej wiedzy – nie tylko z zakresu systemów ERP, a także biznesu, rachunkowości czy programowania. Poznałam wspaniałych ludzi dzięki bardzo częstym i fajnym integracjom organizowanym przez firmę. W oddziale w Warszawie przy pomocy mentora zrealizowałam bardzo ciekawy projekt będący realnym wymaganiem klienta, co dało mi mnóstwo satysfakcji. W IT.integro bardzo podoba mi się stawianie na różnorodność pracy konsultanta i bardzo chciałabym się rozwijać w tym kierunku.”

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z Career Starter 2019. Wszyscy wybrani stażyści bardzo świadomie podjęli z nami współpracę, wiedząc, że oprócz wiedzy technologicznej, informatycznej, czeka na nich masa wiedzy związanej z procesami biznesowymi i funkcjonowaniem przedsiębiorstw. Wygląda na to, że całej grupie taki profil pracy przypadł do gustu – trzymamy za nich kciuki i wspieramy w dalszym rozwoju w naszej organizacji!” – mówi Marta Krześlak, Młodszy Specjalista ds. HR.

W tym roku odbywała się także wiosenna edycja stażu Career Starter 2019.