IT.integro

IT.integro Career Starter podsumowanie edycji 2017

Program stażowy IT.integro Career Starter AD 2017 zakończył się sukcesem. Nasza „szczęśliwa 13” – Ania, Joasia, dwóch Mateuszów, dwóch Michałów, Mikołaj, Natalia, dwóch Patryków, Paulina, Piotr i Robert – wiosną uporała się z dwustopniową rekrutacją, pokonując niemal 230 pozostałych kandydatów.

Szczęśliwa Trzynastka

To absolwenci uczelni technicznych i ekonomicznych z całej Polski – od Słupska po Krynicę Zdrój. Przekonali nas do siebie nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale przede wszystkim osobowością i nastawieniem – otwartością na nowe doświadczenia, ciekawością świata, ambicją w samodzielnym poszukiwaniu rozwiązań i łatwością w nawiązywaniu kontaktu z innymi. A poza tym mieszanką pracowitości i odwagi, bo czym innym uzasadnić decyzję o rezygnacji z niemal trzech miesięcy wakacji na rzecz uczestniczenia w angażujących warsztatach, czytania skomplikowanej dokumentacji technicznej czy rozwiązywania zadań projektowych.

Pomogło im przekonanie, że inwestują ten czas, żeby zdobyć unikatowe doświadczenia i perspektywę oraz by ułatwić sobie podjęcie przyszłych, zawodowych decyzji. Nie mogliśmy ich zawieść.

Staż to nie tylko nauka

Podczas stażu w IT studenci poznawali firmę, naszą kulturę pracy i podejście do wdrożeń systemu. Niemal trzy tygodnie szkoleń wyposażyły ich w bazową wiedzę o Microsoft Dynamics NAV, procesach biznesowych i programowaniu w C/AL. W międzyczasie znaleźliśmy okazję do integracji i zwiedzania Poznania, z którego wywodzi się firma, a który szczególnie stażystom IT z Warszawy, Krakowa i Wrocławia (choć nie tylko im), okazał się być mało znany.

Na koniec sierpnia zgodnie przyznali, że nie był to czas zmarnowany. Mogli na własnej skórze przekonać się nie tylko jak wygląda praca Konsultanta, ale też… jak to jest przychodzić codziennie na 8 godzin pracy do biura 😉

Choć Career Starter AD 2017 oficjalnie dobiegł końca w październiku, nie zakończyła się jednak nasza wspólna historia – duża część stażystów pozostała z nami.

Targi z IT.integro Career Starter

W 2017 roku reprezentację IT.integro można było spotkać w trzech miastach. Odwiedziliśmy takie wydarzenia, jak:

  • Akademickie Targi Pracy, 7 marca 2017, Wrocław
  • Jak działa firma? – procesy biznesowe
  • Programowanie w NAV – podstawy C/AL.

Dla odwiedzających Targi zaplanowaliśmy wiele atrakcji oraz konkurs Podejmij wyzwanie z IT.integro. Dodatkowo na stoisku IT.integro Career Starter można było poznać aktualne oferty pracy, proces rekrutacji i pozostawić swoje CV.

Osoby bez doświadczenia zawodowego mogły dowiedzieć się więcej o programie stażowym IT.integro Career Starter. A przede wszystkim porozmawiać z młodymi konsultantami Microsoft Dynamics NAV, którzy wyjaśniali zainteresowanym, na czym polega ich praca oraz jakie daje możliwości rozwoju.