Staż IT nie tylko dla programistów

6 marca otwieramy rekrutację na nasz letni staż w IT! Dołącz do Career Starter 2024 

Już niebawem ruszamy z rekrutacją do kolejnej edycji programu stażowego dla przyszłych konsultantów ERP. To już dziesiąta edycja naszego stażu, który kierujemy do absolwentów oraz studentów III, IV i V roku takich kierunków jak informatyka, ekonometria, zarządzanie produkcją bądź kierunków pokrewnych. Career Starter to 2 miesiące, na które składają się szkolenia techniczne i miękkie, pierwsze prace projektowe oraz integracje.  

Jeśli zależy ci na rozpoczęciu swojej kariery zawodowej w branży IT oraz pracy z technologią Microsoft, koniecznie wyślij swoje zgłoszenie w okresie od 6 marca do 17 maja i dołącz do nas w jednym z 4 miast – Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu lub Krakowie. 

Czego nauczysz się podczas Career Starter? Zdobądź pierwsze doświadczenia zawodowe 

Letni staż IT rozpocznie się 1 lipca i potrwa do 30 sierpnia. W tym czasie czekają cię 3 tygodnie szkoleń, zaplanowanych w siedzibie IT.integro w Poznaniu. Podczas ich trwania zdobędziesz umiejętności z zakresu: 

Nie tylko rozwiniesz się w obszarze programowania w języku AL w oparciu o konkretne narzędzia, takie jak Visual Studio Code, Docker czy Azure DevOps. Zwiększysz też kompetencje miękkie – efektywne uczenie się, skuteczne negocjacje oraz sprawną komunikację.  

Od 22 lipca rozpoczniesz natomiast pracę w zespołach projektowych IT.integro w swoim mieście. Czekają cię wówczas pierwsze zadania stażowe, realizowane pod okiem opiekuna. Zależy nam na tym, abyś zdobył/-a przede wszystkim praktyczną wiedzę w poruszaniu się po technologiach, z którymi pracujemy. Z tego względu zadania ukierunkowane są na odpowiadanie rzeczywistym wymaganiom projektów wdrożeniowych systemu ERP, opartych na oczekiwaniach klientów. 

Programista konsultant ERP – zarobki 

Stawka Career Starter to 30 pln/h brutto, a więc ok. 5 400 zł miesięcznie. 2 miesiące stażu mogą być jednak tylko początkiem twojej kariery w IT.integro. Jeśli po zakończeniu stażu wspólnie podejmiemy decyzję o kontynuacji współpracy, będziesz mógł zdobywać w naszych zespołach nowe doświadczenia, by w przyszłości awansować na kolejne stanowiska.  

Kolejne etapy wyznaczone w naszej ścieżce kariery to asystent, młodszy konsultant programista Microsoft Dynamics 365 Business Central (od 8 000 do 9 850 pln brutto) oraz konsultant programista Microsoft Dynamics 365 Business Central (od 11 700 do 16 000 pln brutto). 

Obecnie aż 72 pełnoetatowych pracowników IT.integro to osoby, które dołączyły do nas podczas Career Starter. 

Gotowy/-a na integracje? 

Kto uczestniczył w Career Starter, ten wie, że nasz letni staż IT to nie tylko praca! To też przygoda, podczas której poznasz wielu nowych ludzi i umocnisz te znajomości na wspólnych wyjściach. Skrupulatnie pielęgnujemy naszą integracyjną tradycję.  

Czy warto? Tak stażyści oceniają poprzednie edycje Career Starter 

Staż był swego rodzaju przygodą. Dużo nauki, która była połączona z ciekawymi wyjściami integracyjnymi. Bardzo dobrze został dobrany zespół szkoleniowy, ponieważ cechowało ich przede wszystkim to, że potrafili przekazać wiedzę w zrozumiały sposób. Zadanie, które realizowałem podczas stażu zostało dobrane tak, aby mógł nad nim pracować głównie samodzielnie, a w sytuacjach kryzysowych z pomocą przydzielonego mi opiekuna.

Pomimo tego, że jestem początkującym pracownikiem, spotykam się z dużą chęcią pomocy i nakierowania, w którym kierunku powinienem szukać rozwiązań. Dzięki temu stażowi udało mi się również poznać mnóstwo ciekawych ludzi”. 

Filip, program stażowy IT.integro Career Starter, Wrocław, edycja 2023 r. 

„Te 2 miesiące stażu w IT.integro były niesamowicie rozwijającym czasem. Swoją przygodę rozpoczynaliśmy grą biznesową, w czasie której uczyliśmy się mechanizmów i procesów panujących w firmie, tak bardzo potrzebnych w zrozumieniu dla konsultanta. Szkolenia z autoprezentacji pomogły nam nabrać pewności w opowiadaniu i pozwoliły na poznanie technik używanych w wystąpieniach.

Moduł programistyczny stanowił bazę do dalszego rozwoju w zespole projektowym, w którym wykonywałem zadania bazujące na programowaniu funkcjonalności dla klienta. Zawsze mogłem liczyć na pomoc Opiekuna i Buddy’ego. Dzięki ich merytorycznemu wsparciu poznałem zagadnienia związane z systemem Microsoft Dynamics i teraz staram się je poszerzać”.

Piotrek, program stażowy IT.integro Career Starter, Poznań, edycja 2022 r.

Dowiedz się więcej o Career Starter – spotkajmy się na targach pracy 

Marzec to dla naszego zespołu HR intensywny czas wizyt na uczelniach. A dla ciebie wspaniała okazja do porozmawiania o szczegółach programu – również bezpośrednio z byłymi uczestnikami i uczestniczkami naszego stażu IT.  

Gdzie będziemy w tym roku? 

  • Targi Pracy IT organizowane przez Politechnikę Warszawską | 7 marca 2024 
  • Targi Pracy organizowane przez Politechnikę Poznańską | 13 marca 2024 
  • Akademickie Targi Pracy organizowane przez Politechnikę Wrocławską | 13 marca 2024 
  • Targi Pracy Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie | 19 marca 2024 

Aplikuj i postaw swoje pierwsze kroki w branży IT 

Składanie aplikacji możliwe jest od 6 marca do 17 maja. Staż odbędzie się w 4 miastach – Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. Sprawdź, jak aplikować, przygotuj swoje CV i wyślij do nas zgłoszenie!