Career Starter

Wystartowała kolejna edycja programu stażowego Career Starter!

Wraz z początkiem lipca, wystartowała kolejna edycja programu – Career Starter stworzonego przez firmę IT.integro. Okres stażu to dwa miesiące pełne nauki i zbierania cennych doświadczeń pod okiem doświadczonych mentorów, ale także doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości.

Do tegorocznej edycji, spośród 670 aplikacji wybraliśmy 16 stażystów – przyszłych programistów, w tym jedną osobę do działu marketingu. Zostaną oni przydzieleni do każdego z naszych oddziałów – na staż IT w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Wieliczce.

21 dni intensywnych szkoleń, czyli Career Starter Academy

Program stażowy został rozpoczęty Career Starter Academy, czyli etapem 3 tygodni warsztatów i szkoleń. Pierwszym z nich była „Gra biznesowa” w trakcie której stażyści zebrali informacje na temat prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, poznali procesy biznesowe, funkcjonowanie księgowości, które będą istotnym fundamentem wiedzy w przyszłej karierze konsultanta.

Kolejny krok to wprowadzenie do Microsoft Dynamics NAV, w którym adepci poznają kluczowe funkcje systemu klasy ERP. Okres szkoleń zakończą warsztaty z podstaw programowania, które dostarczą kolejną dawkę wiedzy niezbędnej w dalszej pracy w zespołach projektowych.

Pierwsze zadania będą symulowane – inspirowane rzeczywistymi przypadkami z codziennej pracy konsultantów, tak aby jak najlepiej wprowadzić uczestników w metodykę pracy ekspertów.

#akcjaEdukacja, czyli podziel się dobrem

Podczas stażu, uczestnicy zostaną zaangażowani do przeprowadzenia akcji z obszaru Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) pod hasłem #akcjaEdukacja, w ramach projektu #shareIT. Jej celem będzie zebranie artykułów szkolnych dla lokalnych domów dziecka dostosowując się do ich potrzeb. To uczestnicy wybiorą z którą placówką nawiążą współpracę. Ich zadaniem będzie również zorganizowanie
i koordynacja całej akcji promocyjnej w swojej siedzibie oraz stały kontakt z pracownikami. Końcowym zadaniem będzie przekazanie zebranych przedmiotów potrzebującym.

Career Starter z myślą o długofalowej współpracy

Career Starter 2018 to czas intensywnej nauki i poznawania nowych zagadnień, zarówno pod względem praktycznym, jak i technicznym. Tak jak w poprzednich latach, będą to wartościowe i przyjazne miesiące dla przyszłych adeptów Microsoft Dynamics NAV.

Program Career Starter został stworzony z myślą o długofalowej współpracy, a okres pierwszych dwóch miesięcy ma służyć łagodnemu wprowadzeniu stażystów IT – programistów do grona pracowników IT.integro.