Staż w IT dla programistów Career Starter 2022

Zatrudniliśmy aż 25 osób po stażu Career Starter 2022!

Zakończyła się kolejna edycja wakacyjnego programu stażowego Career Starter. W tym roku pobiliśmy wiele rekordów. Po pierwsze, otrzymaliśmy ponad 1500 aplikacji, zaprosiliśmy do udziału w stażu 30 osób (aż dwukrotnie więcej, niż w poprzedniej edycji), a aż 25 zostanie z nami na dłużej, wspierając realizację projektów w naszych zespołach wdrożeniowych. Po raz pierwszy mieliśmy aż dwie grupy szkoleniowe – w Poznaniu i Warszawie. Co się działo podczas tegorocznej edycji?

Zespół IT.integro dynamicznie się powiększa!

W związku z ambitnymi planami rozwoju, w IT.integro zrealizowaliśmy już drugi w tym roku projekt związany z powiększaniem naszego zespołu. O tym, jak przebiegała nasza kampania employer brandingowa, pisaliśmy w artykule Kampania rekrutacyjna „Jestem programist(k)ą ERP” zakończyła się sukcesem. Z końcem sierpnia udało nam się zakończyć coroczny projekt – program stażowy Career Starter 2022.

Otrzymaliśmy zgłoszenia od aż 1500 osób!

Tegoroczna edycja stażu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Ponad 1500 osób wysłało CV, chcąc wziąć udział w stażu IT. Rekrutację promowaliśmy podczas studenckich targów na uniwersytetach w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie, a także podczas wydarzeń on-line. Oczywiście, korzystaliśmy również z naszych internetowych kanałów komunikacji, m.in. w social media – na Facebooku: IT.integro Career Starter i Instagramie Career Starter.

Jak i rok temu, cały proces rekrutacji przeprowadziliśmy całkowicie zdalnie. W pierwszym etapie kandydaci na staż wypełniali test rekrutacyjny z zagadnień biznesowo-programistycznych. Do kolejnego etapy zapraszaliśmy wybrane osoby na ok. 30-minutowe spotkania zdalne z udziałem kierowników zespołów projektowych.

Jak minęły dwa miesiące stażu?

Choć wydaje się, że dwa miesiące to niedużo na wdrożenie się w organizację, poznanie nowego języka programowania i technologii czy nawet wykonanie pierwszych zadań dla klientów, to udało nam się zrealizować plan obejmujący o wiele więcej działań! Co robili nasi stażyści?

Program szkoleń na stażu dla programistów

W tegorocznej edycji Career Starter zostało przyjętych na staż dwukrotnie więcej osób niż w poprzednim roku. Z tego względu zdecydowaliśmy się poprowadzić szkolenia wdrożeniowe w dwóch lokalizacjach – w Warszawie szkolili się stażyści z Krakowa i Warszawy, natomiast w Poznaniu szkolili się stażyści z Wrocławia i Poznania. Program szkoleń trwał pierwsze trzy tygodnie lipca i obejmował:

  • grę biznesową,
  • warsztaty z autoprezentacji,
  • szkolenie z obszaru architektury, licencjonowania i tworzenia oprogramowania,
  • podstawy rachunkowości.

Szkolenie developerskie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Pomimo tego, że był to dla mnie zupełnie nowy język programowania, to wszystko zostało nam wytłumaczone krok po kroku i w każdej chwili mogliśmy liczyć na wsparcie. Tematy podejmowane podczas szkolenia były ciekawe i wzbogacone o zadania praktyczne, dzięki czemu od razu mieliśmy szansę wykorzystać zdobytą wiedzę. Dostaliśmy też dużo przydatnych materiałów, do których chętnie wracałam podczas pracy nad pierwszymi zadaniami w zespole.

Marysia

Z całego stażu na pewno zapamiętam szkolenie z rachunkowości. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z tym obszarem i miałem obawy, że będę jedyną taką osobą i będę musiał dużo nadrabiać, żeby być na tym samym poziomie co wszyscy. Ale szkolenie było poprowadzone w bardzo profesjonalny i efektywny sposób! Zaczęliśmy od podstaw i stopniowo przechodziliśmy do bardziej zaawansowanych tematów, a jeśli czegoś nie rozumieliśmy, to zawsze można było poprosić prowadzącą o to, żeby bardziej wytłumaczyła, to czego nie zrozumieliśmy. Dużym plusem też jest to, że szkolenia nie są prowadzone w formie wykładów, lecz interaktywnych ćwiczeń. Wiele się nauczyłem i miałem dużo zabawy przy tym.

Kostek

Wyjścia integracyjne

Podczas tygodni szkoleniowych udało nam się zorganizować także wyjścia integracyjne. Zespół warszawsko-krakowski wziął udział w warsztatach kulinarnych oraz grze miejskiej i kolacji, a poznańsko-wrocławski poznawał kuchnie świata, a także konkurował w pub quizie i wyszedł na kolację.

Pierwsze zadania dla klientów

Od 25 lipca stażyści dołączyli do swoich zespołów projektowych. Opiekunowie stażu przekazali im do wykonania pierwsze zadania, np. napisanie nowej funkcjonalności dla systemu Business Central i utworzenie dla niej dokumentacji. We wdrożeniu do zespołu IT.integro każdego stażystę wspierał tzw. buddy – osoba, która rozpoczęła pracę z nami od tego samego programu stażowego, więc doskonale wiedziała, z czym wiąże się udział w stażu.  

Zakończenie stażu

Jak co roku, na zakończenie Career Starter odbyły się prezentacje stażowe. Stażyści prezentowali zadania, które otrzymali od swoich opiekunów. Nie tylko oni byli oceniani, ale także my prosiliśmy o ich odczucia. Podczas prezentacji końcowych stażyści najczęściej doceniali dobrą atmosferę pracy, życzliwość i pomoc ze strony koleżanek i kolegów z zespołu oraz wysoką wartość merytoryczną szkoleń. 

Career Starter 2022 miał swoje uroczyste zakończenie w Concordia Design w Poznaniu, gdzie odbyło się podsumowanie, warsztaty zespołowe, wystąpienie wiceprezesa IT.integro oraz wspólny lunch. Uczestniczyliśmy też w integracji, podczas której było wiele okazji do rozmów i wymiany doświadczeń.  

Akcja charytatywna IT.integro shareIT

Poza rozwojem kompetencji stażystów w kierunku wykonywania obowiązków konsultantów programistów, zależało nam, aby stażyści zaangażowali się w inicjatywę CSR. Podzieleni na kilka zespołów przez kilka tygodni koordynowali organizację zbiórki charytatywnej dla 5 domów opieki społecznej, a następnie przekazali organizacjom zebrane przedmioty.

Kiedy tworzyliśmy program IT.integro shareIT firma liczyła około 140 pracowników. Wtedy czuliśmy, że wspólnie jesteśmy w stanie pomóc tym, którzy tego potrzebują. W końcu byliśmy licznym zespołem chcącym się zaangażować. Przez ostatnie lata nasze działania charytatywne objęły osoby z różnych środowisk i z różnymi potrzebami. Organizowaliśmy zbiórki np. artykułów szkolnych dla dzieci z biednych rodzin, produktów pierwszej potrzeby dla pensjonariuszy hospicjów, kocy i karmy dla zwierząt w schroniskach. Dzisiaj nasz zespół to około 230 osób i wspólnie jesteśmy w stanie przekazać jeszcze więcej dobra.

Daria Widerowska, Menadżer Marketingu i PR w IT.integro

Career Starter to pierwszy krok w rozwoju na ścieżce kariery programisty konsultanta ERP

W IT.integro wszyscy konsultanci programiści ERP rozwijają się według ustalonej matrycy kompetencji. Wyznacza ona konkretne umiejętności, certyfikaty czy poziomy doświadczenia, które każdy powinien osiągnąć na drodze awansu i rozwoju zawodowego. Staż dla programistów to pierwszy krok na tej ścieżce kariery. Zaczynają od niego programiści jeszcze w trakcie studiów lub zaraz po ich zakończeniu. To etap, w którym uczą się programowania w języku AL., poznają narzędzia Microsoft i zdobywają wiedzę w obszarze procesów biznesowych i rachunkowości. Dzięki temu mogą wykonywać pierwsze komercyjne zadania.

Dlaczego warto rozpocząć karierę poprzez staż dla programistów w IT.integro?

Na to pytanie w nagraniu wideo odpowiedzieli pracownicy IT.integro, którzy swoją ścieżkę kariery w branży systemów ERP, rozpoczęli podczas poprzedniej edycji stażu, Career Starter 2021.

Co o stażu mówią uczestnicy edycji Career Starter 2022?

Program stażowy Career Starter w firmie IT.integro jest wyjątkowy. Łączy on cykl szkoleniowy, pracę w zespole oraz pracę własną. Poruszane na szkoleniach tematy były interesujące, pozwalały zrozumieć procesy biznesowe i dawały niezbędną wiedzę potrzebną do programowania systemu Microsoft Dynamics 365 Business Central. Podczas stażu ogromnym wsparciem byli wszyscy pracownicy, którzy zawsze chętnie podpowiadali i dawali wskazówki, dzięki czemu nauka programowania była szybka, skuteczna i przyjemna. Oprócz pracy i nauki dużym plusem są wyjścia integracyjne zorganizowane na wysokim poziomie. Wszystkie te czynniki złożyły się na to, że dalej można spotkać mnie uśmiechniętą w warszawskim biurze.

Natalia

Te dwa miesiące stażu w IT.Integro były niesamowicie rozwijającym czasem. Swoją przygodę rozpoczynaliśmy grą biznesową, w czasie której uczyliśmy się mechanizmów i procesów panujących w firmie, tak bardzo potrzebnych w zrozumieniu dla konsultanta. Szkolenia z autoprezentacji pomogły nam nabrać pewności w opowiadaniu i pozwoliły na poznanie technik używanych w wystąpieniach. Moduł programistyczny stanowił bazę do dalszego rozwoju w zespole projektowym, w którym wykonywałem zadania bazujące na programowaniu funkcjonalności dla klienta. Zawsze mogłem liczyć na pomoc Opiekuna i Buddy’ego. Dzięki ich merytorycznemu wsparciu poznałem zagadnienia związane z systemem Microsoft Dynamics i teraz staram się je poszerzać. Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się dostać tu na staż i szczerze polecam go wszystkim głodnym wiedzy, którzy chcą spróbować w życiu czegoś satysfakcjonującego.

Piotrek

Program stażowy w IT.integro jest przygotowany dla osób, które stawiają pierwsze kroki w swojej karierze. Podczas szkoleń mogłam w sposób praktyczny wykorzystać wiedzę zdobytą na studiach, a także poznać nowe zagadnienia i nieznane wcześniej umiejętności. Pracując w zespole nad zadaniami, miałam szansę sprawdzić się w nowych obowiązkach, mogąc zawsze liczyć na pomoc kolegów z zespołu. Całemu programowi towarzyszyły wyjścia integracyjne, dzięki którym poznaliśmy się lepiej, gotując, grając czy śpiewając na karaoke. Po dwóch miesiącach kontynuuję pracę w firmie, a dzięki elastycznemu grafikowi mogę nadal studiować dziennie.

Ania

Trzy tygodnie szkoleń nauczyły mnie podstaw i po nich dołączyłem do zespołu. Opiekunowie bardzo pomocni, miła atmosfera, dużo integracji. Zadania nie były łatwe, ale pozwoliły mi się rozwijać i zrozumieć podstawy Business Central. W przypadku problemów zawsze ktoś pomógł i nigdy nie byłem pozostawiony sam sobie. Bardzo polecam.

Krzysiek

Zapraszamy za rok do aplikacji na staż IT Career Starter 2023

Jeśli chcesz dołączyć do zespołu IT.integro, a nie masz jeszcze dużego doświadczenia w programowaniu i jeszcze studiujesz, możesz aplikować na edycję stażu w 2023 roku. Rekrutacja rozpocznie się już wiosną, dlatego warto śledzić aktualności na www.CareerStarter.pl oraz w naszych mediach społecznościowych.

Jeśli jednak programujesz już od jakiegoś czasu czy masz nawet doświadczenie w pracy z systemami ERP, sprawdź nasze otwarte rekrutacje na stanowiska Konsultanta Programistę ERP oraz Młodszego Konsultanta Programistę ERP. Rekrutacje na oba te stanowiska prowadzimy w trybie ciągłym.

Zapraszamy!