staż IT dla programistów ERP Career Starter 2023

Już od marca aplikuj na staż w IT dla programistów Career Starter 2023! 

Tylko od 6 marca do 31 maja przyjmujemy aplikacje na wakacyjny staż IT dla programistów Career Starter. To coroczny program skierowany do absolwentów lub studentów 3, 4 i 5 roku kierunków takich jak informatyka, ekonometria, zarządzanie produkcją, a także kierunków pokrewnych. Dwumiesięczny staż IT Career Starter to doskonała okazja do zdobycia pierwszych doświadczeń w pracy programisty jeszcze podczas studiów, a przede wszystkim pierwszy krok na ścieżce kariery programisty konsultanta ERP. Jako stażysta IT – programista konsultant ERP – w programie Career Starter możesz pracować w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu lub Krakowie. Dlaczego to przyszłościowy obszar w IT? Ile zarabia programista ERP? Dlaczego warto wziąć udział właśnie w stażu IT Career Starter? 

Stażysto i Stażystko, #makeIThappen  

Program stażowy Career Starter dla programistów po raz pierwszy odbył się w 2016 roku. W tym roku zapraszamy Was do udziału w już dziewiątej edycji. Każdego roku wielu stażystów przedłuża z nami umowę i kontynuuje staż w trakcie studiów, lub zostaje pełnoetatowym członkiem zespołu IT.integro. Rozwija swoje umiejętności i zdobywa kolejne doświadczenia na ścieżce kariery programisty konsultanta ERP.  

Program dwumiesięcznego stażu IT składa się z dwóch głównych części. Pierwsza z nich, szkoleniowa, trwa trzy tygodnie. W tym czasie przejdziesz szkolenie programistyczne i poznasz zagadnienia z obszaru programowania w języku AL. w Visual Studio Code, Dockera i konteneryzacji, a także Azure DevOps. Bardzo ważne będzie dla Ciebie także szkolenie z procesów biznesowych i podstaw rachunkowości oraz funkcjonalności systemu ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central. Zaplanowaliśmy również warsztaty z kompetencji miękkich, m.in. z autoprezentacji.  

Szkolenia stażowe odbędą się od 3 do 21 lipca w dwóch miastach. Osoby z Poznania i Wrocławia będą się szkolić w Poznaniu, a osoby z Krakowa i Warszawy przejdą szkolenia w Warszawie. Na czas szkoleń zapewnimy nocleg osobom z Wrocławia i Krakowa.  

Od 24 lipca stażyści dołączą do zespołów projektowych w swoich miastach. Zostaną wdrożeni w obowiązki i zaczną wykonywać pierwsze zadania dla klientów pod opieką przełożonych. Przez cały okres stażu będą mogli liczyć na wsparcie buddy – osób, które w poprzednich latach rozpoczynały swoją przygodę w branży ERP właśnie od stażu IT Career Starter.  

Dlaczego warto wziąć udział właśnie w stażu IT Career Starter?  

Career Starter to doskonała okazja, aby zdobyć pierwsze doświadczenie w komercyjnej pracy programisty. Dołączając do IT.integro, masz pewność, że przejdziesz kompleksowy program szkoleń, poznasz nowe narzędzia pracy, wykonasz pierwsze zadania komercyjne. Przez cały okres możesz liczyć na wsparcie opiekuna stażu, przełożonego oraz buddy’ego. Zostaniesz wdrożony/wdrożona w kulturę wewnętrzną IT.integro oraz zespół.  

Program stażowy w IT.integro jest przygotowany dla osób, które stawiają pierwsze kroki   
w swojej karierze. Podczas szkoleń mogłam w sposób praktyczny wykorzystać wiedzę zdobytą na studiach, a także poznać nowe zagadnienia i nieznane wcześniej umiejętności. Pracując   
w zespole nad zadaniami, miałam szansę sprawdzić się w nowych obowiązkach, mogąc zawsze liczyć na pomoc kolegów z zespołu. Całemu programowi towarzyszyły wyjścia integracyjne, dzięki którym poznaliśmy się lepiej, gotując, grając czy śpiewając na karaoke. Po dwóch miesiącach kontynuuję pracę w firmie, a dzięki elastycznemu grafikowi mogę nadal studiować dziennie.”

Ania, program stażowy IT.integro Career Starter, Wrocław, edycja 2022 r.  

Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznaj opinie stażystów, którzy ukończyli program Career Starter.  

Staż Career Starter to oczywiście dobra okazja, aby zdobyć komercyjne doświadczenie w programowaniu oraz podstawę wiedzy biznesowej. Warto też podkreślić, że dwa miesiące wakacyjnej współpracy to także doskonała szansa, aby przekonać się, jak w rzeczywistości wygląda praca konsultantów wdrożeniowców systemu ERP i świadomie podjąć decyzję o tym, czy to praca dla Ciebie. My poznajemy Was, stażystów, ale z drugiej strony wy możecie “zajrzeć w wiele zakamarków” pracy konsultanckiej.

Marta Krześlak, Specjalistka ds. HR

Ile zarabia programista konsultant ERP?  

Podczas stażu IT w IT.integro Twoja stawka to 26 pln/h brutto, czyli średnio ok. 4200 pln miesięcznie. Staż w naszym zespole to nie tylko dwumiesięczny program Career Starter. Po wakacyjnym stażu masz realną szansę na pozostanie w zespole IT.integro i dalszy rozwój. Po edycji Career Starter 2022 aż 25 osób zostało razem z nami, wciąż się rozwija i zdobywa nowe doświadczenia w pracy programisty konsultanta ERP.  

Staż można kontynuować podczas studiów, zaocznych lub dziennych, jednakże wymagamy dyspozycyjności przez co najmniej 2 dni w tygodniu. Po studiach masz możliwość awansu na stanowisko asystenta. Według ścieżki kariery następnie jest stanowisko młodszego programisty konsultanta Microsoft Dynamics 365 Business Central i programisty konsultanta Microsoft Dynamics 365 Business Central. Na tych stanowiskach obecnie wynagrodzenie wynosi odpowiednio od 7 400 do 9 100 pln brutto UoP oraz 10 800 – 16 000 zł brutto.  

Przeczytaj więcej o ścieżce rozwoju Konsultanta ERP. Staż IT Career Starter to dopiero pierwszy krok! 

Porozmawiajmy o stażu IT na studenckich targach pracy! 

Studenckie targi pracy organizowane przez Wasze uczelnie to dla Was doskonała okazja, aby spotkać się z rekruterami/rekruterkami i porozmawiać o samym procesie rekrutacji, dostępnych stanowiskach, organizacji stażu, warunkach pracy. W tym roku nasze rekruterki spotkają się z Wami: 

  • na Targach Pracy AGH – 23.03.2023,  
  • podczas Targów Pracy organizowanych przez Politechnikę Poznańską – 9.03.2023,  
  • na Inżynierskich Targach Pracy na Politechnice Warszawskiej – 14.03.2023, 
  • oraz na Akademickich Targach Pracy na Politechnice Wrocławskiej – 15.03.2023.  

Będziecie mieli/miały okazję porozmawiać nie tylko z rekruterkami, ale także programistami konsultantami ERP, którzy sami brali udział w stażu IT Career Starter i w ten sposób rozpoczęli swoją zawodową przygodę w branży systemów ERP, a dzisiaj są już stałymi członkami zespołu IT.integro.  

Aplikuj na staż IT dla programistów i dołącz do zespołu IT.integro! 

Od 6 marca do 31 maja masz możliwość złożenia aplikacji na wakacyjną edycję stażu IT dla przyszłych programistów konsultantów ERP. Career Starter 2023 odbywa się w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Sprawdź wymagania i aplikuj!