Career Starter 2021 staż w IT

W marcu rozpoczynamy rekrutację na staż Career Starter 2021!

Już 18 marca rusza rekrutacja na kolejną edycję letniego stażu w IT Career Starter 2021! Do rekrutacji zapraszamy studentów III, IV, V roku oraz absolwentów kierunków takich jak informatyka, ekonometria, zarządzanie produkcją lub pokrewne. Stażyści będą pracowali w zespołach w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Już niedługo opublikujemy szczegółowy harmonogram rekrutacji i inne informacje o stażu, dlatego śledźcie naszą stronę internetową i profil Career Starter na Facebooku! 

Jak to było podczas Career Starter 2020?

Sytuacja związana z pandemią spowodowała wiele zmian wokół organizacji zeszłorocznej edycji stażu Career Starter. Z początku obawialiśmy się, że cały program trzeba będzie anulować. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na przesunięcie terminu na wrzesień, a także zmniejszenie liczby przyjmowanych stażystów. Tak trafiła do nas szczęśliwa szóstka – Agnieszka, dwie Julie, Krzysiek, Amadeusz i Karolina, którzy nadal z nami współpracują. Przygotowani doświadczeniami ubiegłego roku zdecydowaliśmy się na ten rok przywrócić formułę dwumiesięcznego stażu, który rozpocznie się 1 lipca i zakończy 31 sierpnia.  

Spotkajmy się on-line!

W tym roku z pewnością nie spotkamy się z potencjalnymi kandydatami na żadnych stacjonarnych Targach Pracy. Większość wydarzeń została przeniesiona do sieci i planujemy wziąć w nich udział. Będziemy informować na stronie oraz w na Facebooku Career Starter, w jakich weźmiemy udział. Już dziś wiemy też, że w kwietniu zaprosimy wszystkich zainteresowanych programem stażowym na wirtualne spotkanie Career Starter meetup 2021. W trakcie spotkania on-line dowiesz się, jak wyglądają aktualne plany na przebieg stażu, na jakim etapie rekrutacji jesteśmy, a także posłuchasz o doświadczeniach stażysty z poprzedniej edycji. Jeśli do 28 kwietnia ktoś nadal będzie miał wątpliwości, czy aplikować – zapraszamy, postaramy się wszystko wyjaśnić w trakcie sesji live Q&A.  

Do tego czasu będzie można nas spotkać na: 

  • Politechnice Wrocławskiej – 24 lutego poprowadzimy warsztaty umiejętności miękkich,  
  • 18 marca weźmiemy udział w Wirtualnych Targach Pracy na Politechnice Wrocławskiej, 
  • 30 marca będzie można nas spotkać na Inżynierskich Targach Pracy Best Warszawa,  
  • a 15 kwietnia wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu zorganizujemy spotkanie Career Challenge.   

Jak będzie wyglądała rekrutacja na Career Starter? 

Tegoroczna rekrutacja tradycyjnie będzie składała się ze wstępnej selekcji CV, testów i spotkań z potencjalnymi opiekunami. Mając na uwadze obecną sytuację, całość rekrutacji pozostawiamy w formule zdalnej. Już od 18 marca można aplikować!  

Jak będzie wyglądała edycja Career Starter 2021? 

Tegoroczna edycja stażu Career Starter to powrót do formuły dwumiesięcznej. Staż w IT rozpocznie się 3 tygodniami szkoleń z rozmaitych obszarów. Każdy stażysta programista pozna kulturę organizacyjną IT.integro oraz zespół naszych pracowników już pierwszego dnia w trakcie inauguracji stażu. W kolejnych dniach cała grupa stażowa będzie przechodziła szkolenia z procesów biznesowych, programowania, podstaw rachunkowości, a także architektury systemu i autoprezentacji. Z każdym rokiem nasz program szkoleń jest bardziej dopasowany i uszczegółowiony. Widzimy, że dobre przygotowanie stażystów od samego początku owocuje długofalową współpracą i zadowoleniem obu stron.  

Jeśli chodzi o formułę szkoleń – będziemy przygotowani na różne warunki i przeprowadzenie szkoleń stacjonarnie, zdalnie, ale także w wersji hybrydowej. Niezmiennie po okresie szkoleń każdy stażysta trafi do zespołu projektowego, w którym będzie realizował swoje indywidualne zadania pod opieką mentora. W ostatnim tygodniu stażu wszyscy uczestnicy zaprezentują zrealizowane zadania przed Zarządem. Mamy też nadzieję, że będziemy mogli ponownie zorganizować wydarzenia integracyjne dla stażystów tej edycji. Z pewnością więcej szczegółów zdradzimy bliżej terminu rozpoczęcia.  

Buddy wprowadzi Cię do organizacji 

W tym roku postanowiliśmy wprowadzić nowy element stażu – Buddy’ego. Zadaniem takiej osoby będzie bieżące wspieranie stażysty w komunikacji z zespołem, a także w poznawaniu całej organizacji. Już w pierwszym tygodniu stażu każdy uczestnik pozna swojego buddy’ego, który będzie wybrany spośród uczestników wcześniejszych edycji Career Starter. Mamy nadzieję, że dzięki temu nowi stażyści jeszcze sprawniej będą przechodzili proces wdrożenia w IT.integro i odnalezienie się w gąszczu nowych osób będzie stanowiło mniejszy problem niż zwykle – zwłaszcza w czasach nieustannie zajętego statusu na Teams! 

Dołącz do zespołu IT.integro na dłużej

Niezmiennie stawiamy na długofalową współpracę. Celem stażu jest pozyskanie talentów, które przez kolejne lata będą się rozwijały i zgłębiały tajniki pracy konsultanta systemu ERP. Lipiec i sierpień to oczywiście czas na rozpoznanie i dla nas jako firmy, ale też dla stażystów. Jeśli obie strony będą zadowolone – będziemy kontynuować współpracę (w formule stażowej w przypadku studentów lub w pełnym wymiarze czasu w przypadku absolwentów). Staż organizujemy od lat i widzimy, że to program, który w pełni działa. Sprawdź, co działo się podczas stażu Career Starter 2020. Z każdym rokiem staramy się go ulepszać i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych kandydatów i pracowników. Tegoroczna edycja z pewnością będzie pełna wyzwań i ciekawych doświadczeń dla stażystów. Zapraszamy!