Wdrożenie stażystów z letniej edycji Career Starter 2019 w IT.integro.

Rozpoczynamy letnią edycję IT.integro Career Starter 2019!

Już po raz kolejny w IT.integro trochę zamieszania wprowadzi nowa grupa stażystów. Tym razem rekordowo liczna, bo aż 19-osobowa! Nasz zespół HR musiał jednak najpierw przejrzeć ponad 700 aplikacji, aby wybrać te właśnie osoby do programu Career Starter 2019.

Kim są nasi stażyści?

To osoby, które jeszcze studiują lub niedawno zostały absolwentami – informatyki, ekonometrii lub kierunków pokrewnych. Podczas rekrutacji nie sprawdzaliśmy ocen z kolokwiów czy egzaminów, a szukaliśmy osób, dla których programowanie jest pasją i chcą się w tej dziedzinie rozwijać.

Wdrożenie stażystów z letniej edycji Career Starter 2019 w firmie IT.integro.

Czego stażyści oczekują od programu Career Starter w IT.integro?

W trakcie rekrutacji zapytaliśmy kandydatów o ich oczekiwania co do programu Career Starter.

„Po programie stażowym Career Starter oczekuję swojego rozwoju na wielu płaszczyznach. Chciałbym skonfrontować swoje wyobrażenie o pracy w IT z rzeczywistością i zdobyć cenne doświadczenie zawodowe i pozostawić po sobie dobre wrażenie. Po sumiennie przepracowanych wakacjach chciałbym móc powiedzieć „chcę więcej”. Wybierając Career Starter, stawiałbym nie tylko na rozwój umiejętności czysto informatycznych, ale również interpersonalnych” – powiedział Wiktor Borowik.


„Program Career Starter zachęca już samą nazwą i definiuje dokładnie to, czego bym od niego oczekiwał. Krótko mówiąc, pierwszego profesjonalnego doświadczenia oraz szansy na rozwój” – powiedział Krzysztof Durczyński.


„Myślę, że program stażowy pozwoli mi zobaczyć jak od wewnątrz funkcjonuje firma IT.Integro i jak wygląda praca konsultanta systemu Dynamics. Liczę, że moje umiejętności programistyczne wyniesione ze studiów znajdą zastosowanie w praktyce. Chciałbym rozwinąć swoją wiedzę z zakresu księgowości i finansów. Cenna byłaby zarówno opieka mentora, jak i zadania do samodzielnej realizacji” – powiedział Jędrzej Niciński.

Na czym polega staż w IT.integro?

Stażyści będą przez dwa miesiące stawiać swoje pierwsze kroki w branży IT. W zespołach projektowych spędzą czas na nauce o systemach ERP z rodziny Microsoft Dynamics, a szczególnie Microsoft Dynamics 365 Business Central, ekonomii, finansach, organizacji i zarządzaniu w przedsiębiorstwach. To oczywiście nie wszystko. Niezwykle ważna będzie dla nich nauka języków C/AL i AL, które na co dzień są wykorzystywane przez naszych konsultantów. Stażyści będą mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę ze studiów w praktyce, a także przetestują swoje umiejętności komunikacji w języku angielskim.

Wdrożenie stażystów z letniej edycji Career Starter 2019 w firmie IT.integro.

W IT.integro nie tylko będziemy pracować. Dział HR przygotował cały program integracyjny. Weźmiemy udział w grupowej grze w Starym Browarze, a także rozegramy turniej FIFA. To oczywiście nie wszystko – reszta atrakcji pozostaje na razie tajemnicą.

Indywidualny projekt stażystów

Każdy ze stażystów będzie pracował nad własnym projektem, który finalnie zaprezentuje przed Zarządem. Będzie to niezwykle ważne, ponieważ najlepsi stażyści otrzymają od nas ofertę pracy i mamy nadzieję, zostaną z nami na dłużej.

Wdrożenie stażystów z letniej edycji Career Starter 2019 w firmie IT.integro.

Akcja charytatywna

Nasi stażyści będą także odpowiedzialni za zbiórkę charytatywną, która będzie trwała do końca sierpnia. Ma ona na celu rozwinięcie ich umiejętności organizacyjnych, pracy w grupie, dzielenia się obowiązkami. Przede wszystkim jednak akcja ma ich nauczyć, że w biznesie ważne jest nie tylko osiąganie własnych celów, ale także pomaganie innym.

Jak poradzić sobie na stażu?

„Cześć! Rok temu to ja byłem na Waszym miejscu i bardzo fajnie wspominam ten czas. Jak sami się przekonacie, staż jest świetnie zorganizowany, jednak istnieje kilka rzeczy, które warto wiedzieć przed jego rozpoczęciem. Po pierwsze, nigdy nie bójcie się pytać i róbcie to zawsze, gdy coś jest dla Was niejasne. Dzięki temu szybko i sprawnie pokonacie pojawiające się problemy i zaoszczędzicie sobie sporo czasu. Po drugie, nie musicie od razu wszystkiego opanować. Starajcie się jak najwięcej nauczyć podczas szkoleń, jak i później, po trafieniu do zespołu. Nowych informacji do ogarnięcia jest jednak naprawdę dużo, dlatego nie przejmujcie się za bardzo, jeśli coś Wam początkowo nie wychodzi. Po trzecie, integrujcie się z nami i oczywiście ze sobą. Dla mnie najlepszym aspektem stażu byli właśnie ludzie, których tu poznałem i życzę Wam tego samego. Dlatego jak poproszą, żeby zarezerwować sobie wieczór, to się nie wykręcajcie. Do zobaczenia!” – mówi Wiktor Tomaszewski, stażysta z naboru w 2018 roku.

Wszystkim życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki!