IT.integro Career Starter

Program stażowy IT.integro Career Starter 2018 został oficjalnie zakończony

30 sierpnia br. oficjalnie został zakończony program stażowy IT.integro Career Starter 2018. 15 uczestników zostało wybranych spośród 670 aplikacji. W ich gronie znaleźli się studenci oraz absolwenci z Poznania, Warszawy, Krakowa oraz Wrocławia.

Make IT happen

Udział w tegorocznej rekrutacji wzięła rekordowa liczba osób, było ich aż 670! Została ona prowadzona na Targach Pracy organizowanych przez Politechnikę Poznańską, Warszawską, jak również online.

„Większość naszych działań rekrutacyjnych i employer brandingowych odbywa się dziś w Internecie. To tam jest gros kandydatów, którzy nie rozstając się ze smartfonami, czytają ogłoszenia, aplikują i odpowiadają na zaproszenia do rozmów online. Targi są więc wyjątkową okazją do kontaktu osobistego, rozmów, nawiązania relacji” – mówi Agata Landzwójczak, HR Business Partner, IT.integro – „Kandydaci zwracają uwagę nie tylko na treść ogłoszeń, warunki formalne, ale też to, jak się zachowujemy, jaka panuje atmosfera w naszym zespole, nie tylko co, ale też jak mówimy o pracy” – dodaje.

Przewagę wśród uczestników stażu stanowili studenci kierunków technicznych, takich jak informatyka, informatyka stosowana, teleinformatyka, ekonometria czy automatyka i robotyka, elektronika oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

Career Starter Academy

Staż zapoczątkował trzytygodniowy cykl szkoleń, rozpoczęty Grą biznesową – projektem, w trakcie którego uczestnicy dowiedzieli się jak założyć firmę i jak nią zarządzać. Stażyści programiści zostali wprowadzeni w procesy biznesowe, zagłębiając wiedzę między innymi z obszaru księgowości, sprzedaży i produkcji.

Kolejna część Career Starter Academy została poświęcona Wprowadzeniu do Microsoft Dynamics NAV.

 „W trakcie warsztatów stażyści poznali kluczowe funkcjonalności systemu ERP – mówi Jakub, Starszy konsultant w IT.integro prowadzący szkolenie – Tematyka zdecydowanie zainteresowała uczestników, ponieważ dla większości z nich była to pierwsza styczność z Dynamics NAV. Aktywnie wykonywali zadania, zadawali sporo pytań i angażowali się w ćwiczenia” – podsumowuje.

Etap szkoleń został zakończony warsztatami z podstaw programowania, dostarczając kluczową wiedzę przydatną podczas dalszej pracy w zespołach projektowych.

 „Staż oceniam pozytywnie – mówi Szymon, stażysta Career Starter 2018 – „Bardzo podobało mi się, że od samego początku firma miała na nas pomysł, wprowadzając nas do pracy cyklem szkoleń, a potem zlecając zadania stażowe. Mieliśmy dostęp do wszelkich materiałów, a także zapewnioną pomoc pracowników” – dodaje.

Career Starter Team

Możliwość integracji oraz relaks są równie istotne co nauka, a także realizacja projektów wdrożeniowych. W trakcie Career Starter 2018, stażystom zostało zapewnionych wiele atrakcji. Wśród z nich znalazł się  między innymi rejs statkiem po Warcie oraz warsztaty kulinarne.

„Integracje były świetne i cieszę się, że firma je dla nas zorganizowała, sam pobyt w biurze i czas spędzony na rozwiązywaniu zadań stażowych również mi się podobał i czuję, że wiele się w tym okresie nauczyłem” – mówi Wiktor, stażysta IT.integro Career Starter 2018.

#akcjaEDUKACJA

Znaczącym elementem w budowaniu i integracji zespołu okazał się projekt z obszaru CSR, którego celem była zbiórka artykułów szkolnych dla wybranych domów dziecka.

 „#akcjaEDUKACJA jest pilotażowym projektem CSR, w który zdecydowaliśmy się zaangażować naszych stażystów. Dostali oni dużo swobody, mogąc wykazać się swoją kreatywnością, a także umiejętnościami współpracy oraz organizacji – mówi Daria Widerowska, Marketing & PR Manager, IT.integro – Cieszy nas pozytywne podejście stażystów, którzy w pełni zaangażowali się w realizowane zadania, dzięki czemu projekt okazał się sukcesem” – podsumowuje.

Głównym celem było wsparcie pięciu lokalnych domów dziecka z Poznania, Warszawy, Wrocławia i Wieliczki. Zadaniem uczestników stażu było zaplanowanie działań, koordynacja oraz motywowanie wszystkich pracowników IT.integro do pomocy w zbiórce. #akcjaEDUKACJA zakończyła się wielkim sukcesem. Zebrano ponad 1300 przedmiotów, wśród których znalazły się między innymi plecaki, piórniki, zeszyty, kredki, książki.

Podsumowanie

„2 lipca staż rozpoczęło 15 studentów. Grupa była bardzo zgrana i pełna zapału do nauki, ciekawa nowego środowiska i nowych wyzwań. Przeszli przez szkolenia, pracę w zespołach, a także prezentacje końcowe, które kosztowały ich trochę nerwów – mówi Marta Krześlak, Młodszy specjalista ds. HR – „Wszyscy poradzili sobie ze stawianymi wyzwaniami i 31 sierpnia uroczyście zakończyli pierwszy etap programu, otrzymując certyfikaty. Na dzień dzisiejszy zostało z nami 10 stażystów, którzy przez najbliższe pół roku będą kontynuowali współpracę z IT.integro. Tegoroczną edycję CareerStarter z pewnością możemy zaliczyć do sukcesów” – podsumowuje.